Blue~Dream

The place were sweet dreams come true~desu meow!

Ultimele subiecte
» Cine crezi ca i se potriveste Sayei !?
Joi Apr 29, 2010 8:32 am Scris de Sodic_Soul

» kaname vs zero
Dum Mar 21, 2010 11:46 am Scris de VampireRoby

» ~Poze cu voi~Your pics..
Lun Mar 15, 2010 10:26 pm Scris de VampireRoby

» Intrebari/Neclaritati
Mar Dec 02, 2008 7:19 pm Scris de Ayumi

» Arunca in pddm cu ceva
Lun Noi 24, 2008 9:30 am Scris de Sodic_Soul

» Versuri preferate
Lun Noi 24, 2008 9:24 am Scris de Sodic_Soul

» Schimbare de Nick
Vin Noi 21, 2008 10:43 pm Scris de Ayumi

» Guess who ^^
Mar Noi 18, 2008 8:24 am Scris de Sodic_Soul

» Corupted Wishes
Vin Noi 07, 2008 2:39 pm Scris de Ayumi

Conectare

Mi-am uitat parola

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Galerie

Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Poveste fara sfarsit

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Poveste fara sfarsit la data de Vin Iul 04, 2008 7:24 pm

Kashim

Kawaii Tenshi
Kawaii Tenshi
Acest joc poate fi sinonim cu "fan fic colectiv".Se incepe o poveste de catre mine (pt ca am deschis topicul), si se continua de urmatorul user.Spre deosebire de jocurile gen "povestea noastra", acest joc cere participare.Nu veti posta 2-3 cuvinte.Ci 9-10 randuri.Povestea trebuie sa aiba logica, deci ganditi, nu postati pt a castiga un nr mare de postari.Inca ceva, maxim 3 postari/zi ale unui membru.
Sper sa nu fie considerat SPAM...
Incep:
Plimbandu-se pe strada cu castile iPod-ului sau in urechi si ascultand melodia Hot a lui Avril Lavigne, Kaname observa un obiect stralucitor, care isi schimba culoarea din verde in albastru si din albastru in rosu la fiecare 2 secunde, acest lucru facandu-l irezisitbil.Kanem se apopie de el, dar un caine ii sare in brate, gestul sau spunand parca: "ce bine ca te-am gaist, stapan-o", Kaname devine furioasa pentru cateva clipe si indeparteaza cainele cu rapiditate, dar apoi crede ca este dragut si se hotaraste sa il ia cu ea.Isi aminteste de acel obicet si il cauta, dar nu il mai gaseste.Negasindu-l se hotaraste sa is continue drumul, dar...

Vezi profilul utilizatorului http://kashim.blogratuit.ro/

2 Re: Poveste fara sfarsit la data de Sam Aug 02, 2008 11:54 pm

ShinigamiDanna

Shiro Tenshi
Shiro Tenshi
... catelul incepe sa fuga pe langa ea si sa o agate de pantofi o_O Incerca sa o conduca undeva. Kaname incerca sa il opreasca, dar degeaba. Vazand ca nu merge, se lua dupa el... pana la marginea unei paduri. Cainele latra exasperat si intra in padure. Fata face doi pasi timizi: sa il urmeze sau nu?! In acea clipa, parca o mana invizibila o impinse in padure. Acum, Kaname parca se afla pe un alt taram: unul al groazei, in care intunericul stapanea. Peste tot, maini colturoase parca se intindeau spre ea. Vroiau sa o prinda. Vuiete stranii se auzeau... Kaname nu mai suporta. A inceput sa tipe din rasputeri, dar parca nu se auzea.
-Hei, cine-i acolo?
Nu se stie de unde, un baiat cu un felinar aparu. Kaname...

Vezi profilul utilizatorului http://shinigamidanna.deviantart.com

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum