Blue~Dream

The place were sweet dreams come true~desu meow!

Ultimele subiecte
» Cine crezi ca i se potriveste Sayei !?
Joi Apr 29, 2010 8:32 am Scris de Sodic_Soul

» kaname vs zero
Dum Mar 21, 2010 11:46 am Scris de VampireRoby

» ~Poze cu voi~Your pics..
Lun Mar 15, 2010 10:26 pm Scris de VampireRoby

» Intrebari/Neclaritati
Mar Dec 02, 2008 7:19 pm Scris de Ayumi

» Arunca in pddm cu ceva
Lun Noi 24, 2008 9:30 am Scris de Sodic_Soul

» Versuri preferate
Lun Noi 24, 2008 9:24 am Scris de Sodic_Soul

» Schimbare de Nick
Vin Noi 21, 2008 10:43 pm Scris de Ayumi

» Guess who ^^
Mar Noi 18, 2008 8:24 am Scris de Sodic_Soul

» Corupted Wishes
Vin Noi 07, 2008 2:39 pm Scris de Ayumi

Conectare

Mi-am uitat parola

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Galerie

Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Something called GFX

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Something called GFX la data de Lun Iul 07, 2008 12:08 pm

Tahrik

Shiro Tenshi
Shiro Tenshi
Set :

Semnaturi:

Astea le-am gasit prin PC ,ratacite ^^" .

Ultima editare efectuata de catre Tahrik in Mar Iul 08, 2008 11:04 am, editata de 1 ori

Vezi profilul utilizatorului http://anime-illusions.forumotion.com

2 Re: Something called GFX la data de Lun Iul 07, 2008 10:31 pm

Egnirys Cimredopyh

Kawaii Tenshi
Kawaii Tenshi
Rawrz >.< Tahy, daca mai zici o singura data ca esti noob nu stiu ce-ti fac O_O' nu esti deloc asa.
Chiar ai unele dintre cele mai grozave si rausite semnaturi pe care le-am vazut, cel mai mult imi place a5a n_n' e perfecta O_O'

Vezi profilul utilizatorului http://candy-symphony.forumn.org/

3 Re: Something called GFX la data de Mar Iul 08, 2008 8:15 am

Angel girl

Administrator
Administrator
Unde noob ca eu nu vad nici unul? Tahy chiar ma supar pe tine daca te mai subestimezi ata de mult.

Setul: chiar nu am ce comenta, poate ar fi fost o idee ca avi-ul sa aiba o culoare apropiata cu cea a sig-ului dar merg si asa.

Seturi
1. verdele e culoarea mea preferata, in rest chiar nu am ce sa zic in afara de faptul ca e super.
2. asemanatoare cu 3. Imi place mai mult 3, culori mai intense, se potriveste mai bine cu render-ul.
4. ma dor ochii daca ma uit mai mult la el, e putin prea luminat, nimc ce nu poate fi remediat cu ps-ul, uite ce mi-a iesit mie in mai putin de 1 min.

5. Nu stiu sigur daca e sig, sau e o poza cu care te-ai jicat, ideea e ca in afara de scris, border si spatiul alb pe care ai scris nu mai vad alceva.

6. Simplu dar dragut, se potriveste cu render-ul si culorile nu deranjeaza.

7. Imi place ideea dar backgroung-ul e cam simplu, presupun ca e mai vechi acesta.

Gata am terminat. Sper sa mai vad si alte lucrari de ale tale.

4 Re: Something called GFX la data de Mar Iul 08, 2008 11:03 am

Tahrik

Shiro Tenshi
Shiro Tenshi
A 5 ,e cea mai veche in care vroiam eu sa fac ansamble ,ma rog primele sunt printre ultimele ,eu defapt am pus ce am gasit prin PC ^^" and THx Shin-chan si Angel Girl ^^ ~ nya~
Well ce am mai gasit prin PC :

Ja Ne

5 Re: Something called GFX la data de Mar Iul 08, 2008 11:30 am

iLove

Moderator
Moderator
pai, Tahrik, as fi curioasa sa vad si noile tale gfx-uri, sa vad cm te descurci in prezent. Pana atunci...

1) destul de interesant, doar ca nuprea se distinge personajul, cant despre text, habar n-am ce ai scris acolo, nu se intelege mare lucru. In rest imi plac efectele.
2) un fundal cam simplu, ar fi mers un fel de "lumina" in spatele fetei, si ceva mai multe efecte...Cat despre text, nuprea merg imbinate cele doua fonturi.

stiu, mai mult te-am criticat decat laudat, dar sper sa iti fi fost de ajutor

, chibi-ul lui iLove
Vezi profilul utilizatorului

6 Re: Something called GFX la data de Sam Iul 19, 2008 11:50 am

Tahrik

Shiro Tenshi
Shiro Tenshi
iLove thx eu nu caut laude xD ci critici si indrumari spre bine ^^ ,sper ca nu ti-ai format o astfel de parere O_O" ~
Oricum ceva mai nou ^^ in ordine cronologica :

No1
~

No 2
~

No 3
~

Ultima editare efectuata de catre Tahrik in Vin Aug 01, 2008 10:49 am, editata de 1 ori

7 Re: Something called GFX la data de Mier Iul 23, 2008 7:35 pm

iLove

Moderator
Moderator
revin ^_^

pai, nu mi-am format o astfel de parere, doar ca ma gandeam sa nu cumva sa te fi facut sa te simti prost ^_^"

1) dragut, imi lace. Renderul se potriveste, culorile lafel, efectele...poate doar acele "patratele" de deasupra la "halfway" (ce exprimare O_o) sunt cam in plus... :-"
2) nu se incarca nicio imagine si i-am dat refresh de doua ori O_o
3) renderul "vine" cam brusc. Parca mergeau culori ceva mai asemanatoare cu cele ale renderului, dar se potrivesc si asa. Fundalul, textul, fontul folosit...imi plac toate.
4) parca mergea mai bine scris "tahy" pe orizontala ^_^", si ceva mai mult accent pe render.

in final...se vede ca ai mai evoluat, ultimele seturi sunt reusite ^_^.
succes in continuare! ^_^

, chibi-ul lui iLove

8 Re: Something called GFX la data de Mier Iul 23, 2008 8:02 pm

Angel girl

Administrator
Administrator
Hai ca trec si eu pe aici, doar sti ca imi plac lucrarile tale.

1. Imi place, poate si pentru ca background-ul este alb negru, si fluturasii ma atrag, sigurul lucru, cred ca ai fi putut incerca sa faci si render-ul tot alb-negru, dar e bine si asa.
2. E super, nemaipomenit, m-a cucerit cu totul, este atat... atat... atat de invizibil
3. Am impresia ca ai folosit niste c4d-uri, nu ma omora daca nu e asa, mie imi place mai mult cel din dreapta, cel din stanga nu prea ma atrage si cele doua nu prea par sa se potriveasca. In schimb imi plac culorile.
4. Cred ca e cel mai reusit sig al tau, cel putin mie asta imi place cel mai mult. O intrebare la scrisul din stanga ai folosit brush, pt ca pare sa se vada putin pixelizat, si ma gandeam ca l-ai marit prea mult, oricum sig-ul imi place.

9 Re: Something called GFX la data de Vin Aug 01, 2008 11:33 am

Tahrik

Shiro Tenshi
Shiro Tenshi
pai, nu mi-am format o astfel de parere, doar ca ma gandeam sa nu cumva sa te fi facut sa te simti prost ^_^"
Nea X___X ador sinceritatea si sincer urasc oamenii care spun " f frmooosss mai fa sunt tzuper " gimme a break @____@ xD .
2) nu se incarca nicio imagine si i-am dat refresh de doua ori O_o
2. E super, nemaipomenit, m-a cucerit cu totul, este atat... atat... atat de invizibil
Mersi , mersi *Lmao* am dat upload again so acum se vede O.o' ?
No2>>>
...........|...........
...........V...........

3) renderul "vine" cam brusc.
3. Am impresia ca ai folosit niste c4d-uri, nu ma omora daca nu e asa, mie imi place mai mult cel din dreapta, cel din stanga nu prea ma atrage si cele doua nu prea par sa se potriveasca. In schimb imi plac culorile.
N-am folosit render >.> si yup am folosit niste c4d-uri era 3 noaptea si n-aveam ce face >.>' .
la scrisul din stanga ai folosit brush, pt ca pare sa se vada putin pixelizat,
Yup si am o problema eu la brush-uri sunt un 0.Nimic.Nada nustiu sa le asamblez si nu le folosesc deloc O.O' .

Si multumesc pentru pareri foarte mult ^___^ mi-au prins foarte bine >.> danke !

Si ceva nou O_O' :

10 Re: Something called GFX la data de Vin Aug 01, 2008 2:13 pm

iLove

Moderator
Moderator
hmm ma uit la cel din postul trecut, si sig-ul nou ^_^"
1) arata asa de bine. Culori efecte, totul se potriveste. Si, imi place ca in dreapta nu ai lasat "gol" (fiind faptul ca renderul e in stanga, pe la margine), si nici nu ai bagat un text mare sau care sa iasa prea mult in evidenta ^_^
2) uh >.< si acest sig e reusit >.<. Ma cam deranjeaza acele "patratele" de pe parul personajului (sau, pe undeva pe acolo ^_^"), in rest...nu am ce comenta.

Yup si am o problema eu la brush-uri sunt un 0.Nimic.Nada nustiu sa le asamblez si nu le folosesc deloc O.O' .
si daca nu folosesti brushes, atunci cum reusesti sa faci acel fundal, acele efecte? T_T ar trebui sa faci un tutorial ^_^"

, chibi-ul lui iLove

11 Re: Something called GFX la data de Vin Aug 01, 2008 6:19 pm

Tahrik

Shiro Tenshi
Shiro Tenshi
Tutorial ,ma simt ca si cum as plagia ,dar le mai folosesc si eu iar in semnaturi utilizez :stock-uri ,c4d-uri ,filtere ,adjustments si ma joc cu layerele ,acele patratele nu sunt brush-uri sunt un pattern si nici cerculetele sunt facute cu un eliptical si am mai folosit ceva clone stamp in rest brush-uri 0 O.O' si in tutoriale nu prea am vazut sa fie folosite brush-urile O_O' doar la smudge >.> si multumesc pentru argumentele aduse ^^ thx ~ .

12 Re: Something called GFX la data de Lun Aug 04, 2008 9:59 pm

Ayumi

Administrator
Administrator
well well ,ce avem noi aici? Tahy >:] in sfarsit tia-i expus colectia de capodopere ~meow ^e^
deja stii parerea mea desprte gfx-urile tale insa repet ca sunt ahtiata dupa ele *drools over them* nu am ce comenta la ele pt canu va greseli,deci sunt imaculate,preferatele mele sunt cele cu yuuko ichihara si de asemenea ultimul care este delicios O.O
ganbatte na O.-

Continut sponsorizat

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum