Blue~Dream

The place were sweet dreams come true~desu meow!

Ultimele subiecte
» Cine crezi ca i se potriveste Sayei !?
Joi Apr 29, 2010 8:32 am Scris de Sodic_Soul

» kaname vs zero
Dum Mar 21, 2010 11:46 am Scris de VampireRoby

» ~Poze cu voi~Your pics..
Lun Mar 15, 2010 10:26 pm Scris de VampireRoby

» Intrebari/Neclaritati
Mar Dec 02, 2008 7:19 pm Scris de Ayumi

» Arunca in pddm cu ceva
Lun Noi 24, 2008 9:30 am Scris de Sodic_Soul

» Versuri preferate
Lun Noi 24, 2008 9:24 am Scris de Sodic_Soul

» Schimbare de Nick
Vin Noi 21, 2008 10:43 pm Scris de Ayumi

» Guess who ^^
Mar Noi 18, 2008 8:24 am Scris de Sodic_Soul

» Corupted Wishes
Vin Noi 07, 2008 2:39 pm Scris de Ayumi

Conectare

Mi-am uitat parola

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Galerie

Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

top 5 d.a. disney

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 top 5 d.a. disney la data de Joi Iul 31, 2008 2:44 pm

jigoku

Moderator
Moderator
hehe... un top 5 al d.a.-urilor preferate Disney

etoo..

1. Brother Bear - mi-a placut subiectul in sine, povestea fiind superba si referindu-se la sacrificiile care le poate face cineva pentru cei ce ii iubeste,dovezile de afectiune ale animalelor sunt in mare parte mai graitoare decat toate cuvintele lumii,ele iubind neconditionat,solidaritatea fiind pe primele locuri in lumea lor, fapt care m-a impresionat.

2.Lion King - am privit cam tot ce se poate legat de el. Merge pe aceeasi idee ca toate d.a.-urile cu animale.Dragoste si afectiune pe de-o-parte,ura si dezgust pe alta. Dusmania dintre doi frati influenteaza urmasii timp de doua generatii,pana cand se indragostesc si dusmania dispare. E uimitor cum leii se ajuta reciproc acolo, cum se protejeaza unii pe altii si cum puii leaga prietenii asa usor si se avanta mereu in lupta,impreuna.

3.Peter Pan - si aici subiectul e bazat pe afectiune si prietenie, doar ca de data asta e vorba despre copii.E uimitor cum cei mici leaga prietenii, nu tin cont de aspect sau scara sociala,mai greu e cand cresti si devii un materialist [cuvant cenzurat] ce-si face prietenii cu ajutorul compasului T.T

4. Lilo and Stitch - prietenia dincolo de granitele galaxiei,o idee geniala dupa parerea mea, mai ales ca 90% din oameni cred ca extraterestrii daca vin, ne omoara si altele :-J

5. Pocahontas - dragoste,intelegere,afectiune, dar toate lesunt interzise pentru ca se afla in tabere diferite,dar totul se termina frumos,ca in toate povestile

Hy!gimme some sweets!
Vezi profilul utilizatorului http://ganbattekudasai.piczo.com

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum