Blue~Dream

The place were sweet dreams come true~desu meow!

Ultimele subiecte
» Cine crezi ca i se potriveste Sayei !?
Joi Apr 29, 2010 8:32 am Scris de Sodic_Soul

» kaname vs zero
Dum Mar 21, 2010 11:46 am Scris de VampireRoby

» ~Poze cu voi~Your pics..
Lun Mar 15, 2010 10:26 pm Scris de VampireRoby

» Intrebari/Neclaritati
Mar Dec 02, 2008 7:19 pm Scris de Ayumi

» Arunca in pddm cu ceva
Lun Noi 24, 2008 9:30 am Scris de Sodic_Soul

» Versuri preferate
Lun Noi 24, 2008 9:24 am Scris de Sodic_Soul

» Schimbare de Nick
Vin Noi 21, 2008 10:43 pm Scris de Ayumi

» Guess who ^^
Mar Noi 18, 2008 8:24 am Scris de Sodic_Soul

» Corupted Wishes
Vin Noi 07, 2008 2:39 pm Scris de Ayumi

Conectare

Mi-am uitat parola

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Galerie

Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Naruto manga

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Naruto manga la data de Dum Iun 22, 2008 5:50 pm

Anhy-chan

Shiro Tenshi
Shiro Tenshi
Aici putem discuta despre noile chaptere aparute sau orice legat de Naruto manga

Well .. ultimul chapter aparut a fost 405 Left Behind

Cred ca a fost un chapter interesant. Nu prea ma asteptam ca Naruto sa se comporte asa. Cat despre Tsunade, cred ca era de asteptat sa reactioneze asa (cel putin pt mine)... tinand cont si de ultima discutie pe care a avut-o cu Jyraiya ... mi s-a parut f interesanta ^_^

Eu abia astept sa vad ce este cu acel cod :shock: pt ca nu prea am inteles ce este cu el O_o

Vezi profilul utilizatorului

2 Re: Naruto manga la data de Dum Iun 22, 2008 7:56 pm

ayu

Kawaii Tenshi
Kawaii Tenshi
Yeah Anhy-chan being Naruto manga maniacs like us...nu cred ca sunt prea multe persoane insa astept ca populatia sa treaca pe aici pentru a'si da parerea...
Acum, revenind la subiect...mi'a placut "chapter'ul" asta...adica chiar dupa ce Naruto a fost chemat m'am gandit ca asta se va intampla. Si m'a impresionat total felul in care a reactionat. Se vede cat de mult tinea la Jiraya, mai ales prin faptul ca nu a acceptat nici macar sa manance ramen cu Iruka..Intr'adevar Naruto nu inceteaza sa ma uimeasca^_^. :?: Dar asa cum ai spus si tu, de abia astept s vad ce e de fapt cu codul acela(numerele acelea) de pe spatele broastei (prima data m'am gandit ca avea legatura cu cartea, dupa a carui erou a fost numit Naruto...) Dar totul e atat de imprevizibil! :drunken:

3 Re: Naruto manga la data de Lun Iun 23, 2008 8:23 am

Vizitato

Vizitator
Chiar a fost un chapter interesant...Nu ma asteptam ca TSUNADE sa planga...A cam fost vina ei aici si ar trebui sa faca ceva..>_<'...Eu in locul lui Naruto o faceam in toate felurile si uitam ca e un Sannin si un Hokage...Cat despre comportamenul lui Naruto..Era si normal sa se comporte asa avand in vedere faptul ca tinea la el ca la un tata..Sau mai bine zis ca la un bunic...Si Naruto a avut dreptate:"If he'd been the fifth hokage,he'd never have made you go on that mission,Granny Tsunade..."Dar la urma urmei..Asta e menirea lor..De la geunini pana la Hokage...Sa'si apere satul cu pretul vietii...Yondaime a murit pe la 40 si ceva de ani...Asa ca...In fine..Imi pare foarte rau de Jiraya...Credeam ca e mai..Puternic decat Pain.. :shock: Dar nu a fost sa fie...Si in anime exista un destin,nu?^^

4 Re: Naruto manga la data de Lun Iun 23, 2008 11:58 am

Acest chapter a fost unul sad.
Chiar ma intrebam cand o sa dea vestea cu privire la moartea lui
jiraya.
Reactia si comportamentul lui naruto nu m-au impresionat ,deoarece era normal sa se intristeze si nu mai aiba chef de nimic(pana la urma jara a fost cel care l-a antrenat multi ani deci s-a atasat mult de el)
Cat despre Tsunade aceias parere, cei doi s-au cunosc de mici,si chiar daca nu prea se intelegeau ,pana la urma s-au apropiat.
Oricum acest chapter contine o supra doza de drama si lacrimi.
Personal mi-a placut chapterul.

5 Re: Naruto manga la data de Vin Iun 27, 2008 2:43 pm

ayu

Kawaii Tenshi
Kawaii Tenshi
So new chapter...bineinteles ca mi'a luat ceva pana sa imi dau seama ca azi e vineri si a aparut ^_^

Naruto-Ch 406-Unlock the Future

So l'ati citit? Tocmai cand sa plec mi'am dat seama ca azi a aparut. Desi ma asteptam sa descifereze codul ala se pare ca am sperat prea mult... :-<
totusi a fost un ch. destul de interesant...m'a distrat faza cu "106(cm)"..Shikamaru intr'adevar e un "smartass" si se pare ca i'a ridicat cat de cat moralul lui Naruto...insa mai este asa de "muult" pana la capitolul urmator..nu mai am rabdare

6 Re: Naruto manga la data de Vin Iun 27, 2008 4:31 pm

Yo nu l-am citit m-am uitat la el pe youtube .
Sincer nu ma asteptam ca acel cod sa fie sa de greu de descifrat.
Deci nu a reusit tsunade,nici kakashi,sa vedem cum se descurca naruto.
Ma bucur ca Shikamaru a reusit intr-un fel sa-l aduca pe anruto pe linia de plutire.
Cel mai mult mi-a placut faza in care naruto i-a zis lui kurenai ca a muncat prea mult si s-a ingrasat .
Se vede ca naruto este intr-o lume paralela.
Pe total mi-a placut chapterul :x

7 Re: Naruto manga la data de Lun Iul 07, 2008 9:03 am

ok..deci acum sa vorbim de noul chapter 407:
https://www.youtube.com/watch?v=nh9SNPru47o
Mie mi-a pl;acut mult felul in care s-au chinuit sa descifreze codul(shikamaru s-a dus la tsunade apoi la kakashi cand de fapt solutia era naruto)
In sfarsit au descris sau mai degraba au ajuns pe o pista bunicica in descrierea codului.
Ma ingrijoreaza faptul ca pain si xceilalti se prehatesc sa atace satul si sa-l captureze pe naruto.
Mi s-a parut interesant ca unul din corpurile lui Pain a fost omorat dar Pain a gasit o inlocuire.

8 Re: Naruto manga la data de Lun Iul 07, 2008 10:14 am

Tahrik

Shiro Tenshi
Shiro Tenshi
In dimineata asta am citit si eu chapter 407 ^^ .
Mi s-a parut interesant si vad ca au descifrat intr-un fel codul ,sau nu O_O "the real one isn't here" O.o'' ,ma intreb daca se referea la faptul ca Pain mort de acolo nu e Pain adevarat ,sau cum ^^" . . . abia astept sa soseasca si chapter 308 ^^ .

Vezi profilul utilizatorului http://anime-illusions.forumotion.com

9 Re: Naruto manga la data de Vin Iul 11, 2008 10:12 am

Deci acum a aparut si chapter 408:
https://www.youtube.com/watch?v=hMhTQBEl2e8

Parere personala:Chapter-ul este unul reusit.
Au descifrat codul si s-a aflat ca nu este vorba de naruto.(in cod)
Sasuke si echipa lui mai au putin si ajung la monstrul cu 8 cozi(wow...nu ma gandeam ca sasuke a devenit asa puternic,nu ma gandeam ca noul lui Sharingan este asa puternic).
Ma bucur ca Pa s-a hotarat sa-l antreneze pe naruto(asa o sa devina si el mai puternic).Nu stiu daca il va ajunge pe pain dar cred ca va fii cam egal cu el(inca nu imi dau cu parerea,vreu sa vad cat de bun e naruto dupa antrenament:) )

Abia astept urmatorul chapter,cred ca va fi unul interenant.

10 Re: Naruto manga la data de Lun Iul 14, 2008 9:35 pm

ayu

Kawaii Tenshi
Kawaii Tenshi
Pai da un chapter estul de interesant.
Intr'adevar se pare ca Sasuke devine din ce in ce mai puternic (spre intr'un fel sau altul nemultumirea mea). Se pare ca unii membrii din echipa nu sunt tocmai, foarte incantati de Sasuke ...anyway tot il urmeaza...

Super ideea ca Pa sa il antreneze pe Naruto. Sunt sigura ca se vor intampla chestii noi, dar sunt super curioasa ce o sa se intample cu Naruto, cum o sa fie, ce o sa stie nou dupa antrenament.

Tipul cu monstrul cu 8 cozi pare destul de puternic si dur..sunt curioasa si cum o sa fie lupta dintre el si echipa lui Sasuke...

Ah si arata chiar "interesant" in noile pelerine Akatsuki^_^

11 Re: Naruto manga la data de Vin Iul 18, 2008 10:08 am

Well,a aparut naruto manga 409:
https://www.youtube.com/watch?v=o5rsxVXPprY
Personal,chapterul m-a cam uimit la sfarsit.
S-o luam cu inceputul,naruto pleaca cu Pa pentru a fi amtremat,isi ia ramas-bun de la tsunade,shikamaru si sakura si placea cu Pa.
Naruto ajunge in lumea brostelor .Dupa ce manca(normal nu putea lipsi asta)Pa incerca sa-i explice anumite lucruri(funny vaza,mai bine intelege o explicati pe baza inghetatei,decat ce a tot vorbit Pa.well that is Naruto).
Parte care m-a surprin a fot atunci cand broastele i-au zis lui naru ca daca vrea ca devina unul cu naruta trebuie ca moara(ce mai inseamna si asta???)
Oricum pai si echipa se pregasc sa meargha dupa naruto,iar sasuke presupun ca se lupta cu monstrul cu 8 cozi.
Un chapter foarte interesant.

Dra vreau sa aflu si parerea voastra.

12 Re: Naruto manga la data de Vin Iul 18, 2008 10:24 am

ayu

Kawaii Tenshi
Kawaii Tenshi
Da tocmai am terminat si eu capitoulu(de ieri ma tot gandeam la el)...si intr'adevar e interesant.
Cand Pa se chinuia sa ii explice lui Naruto, iar Gamakichi a venit cu simpla explicatie cu inghetata a fost total. I mean...commom...Naruto intr'adevar intelege chestiile care trebuie pe o cale mai "complexa".
Mancarea care i'a dat'o...m'a last O.O
Anyway spre sfarsit din nou lucrurile devin misterioase...iar curizitatea ma omoara pana la capitolul urmator (nu pot si ei macar intr'o saptamana sa puna 2 capitole din manga...ca la episoadele speciale -_-')
Si totusi sunt curioasa de antrenamentul lui Naruto...

13 Re: Naruto manga la data de Vin Iul 25, 2008 9:25 pm

Well,deci a aparut si chapter 410:
Puteti viziona aici:(este HQ)
https://www.youtube.com/watch?v=KsffmbXsxv8
Despre chapter pot sa spun ca a fost cam dezamagitor.
Ma gandeam ca o sa arate mai mult din lupta lui sasuke si ceilalti cu monstrul cu 8 cozi.
Mai speram sa arate si despre Pain si ceilalti.
A aratat mai mult despre naruto si antrenamentul sau. Mai bine zis cum Pa incerca sa-l invete pe naruto.
Nu s-a intamplat nimic miraculos.

14 Re: Naruto manga la data de Sam Iul 26, 2008 12:10 pm

ayu

Kawaii Tenshi
Kawaii Tenshi
Yeah I totally agree
Deja mi se pare ca o lungeste cam mult...
antrenamentul lui Naruto cred ca o sa mai dureze ceva, si daca o tine tot in ritmul asta si lupta lui Sasuke
Incepe sa devina plictisitor...I mean puteau sa arate putin mai multe chestii, mai multa actiune^^
Nimic care sa tina cu sufletul la gura..
Sper k in restul o sa fie mai multa actiune^_^

15 Re: Naruto manga la data de Vin Aug 01, 2008 2:44 pm

Well se pare ca tot eu postez si urmatorul chapter.
So,a aparut si chapter 411
Puteti sa-l vedeti aici :
https://www.youtube.com/watch?v=rXexJ53UI8Q
Acest chapter este numai depre lupta lui sasuke cu monstrul cu 8 cozi.
Lupta este foarte interesanta,deoarece cel care detine bestia se dovedeste a fi foarte bun,so sasuke va trebui sa dea ce e mai bun din el pentru el invinge.
Imi place atitudinea tipului cu bestia,cica adopta stilul rapp,si scrie versuri in timp ce se lupta cu sasuke.
Prima jumatate din chapter a foarte amuzanta.
Voi ce parere aveti de chapter ?

Continut sponsorizat

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum