Blue~Dream

The place were sweet dreams come true~desu meow!

Ultimele subiecte
» Cine crezi ca i se potriveste Sayei !?
Joi Apr 29, 2010 8:32 am Scris de Sodic_Soul

» kaname vs zero
Dum Mar 21, 2010 11:46 am Scris de VampireRoby

» ~Poze cu voi~Your pics..
Lun Mar 15, 2010 10:26 pm Scris de VampireRoby

» Intrebari/Neclaritati
Mar Dec 02, 2008 7:19 pm Scris de Ayumi

» Arunca in pddm cu ceva
Lun Noi 24, 2008 9:30 am Scris de Sodic_Soul

» Versuri preferate
Lun Noi 24, 2008 9:24 am Scris de Sodic_Soul

» Schimbare de Nick
Vin Noi 21, 2008 10:43 pm Scris de Ayumi

» Guess who ^^
Mar Noi 18, 2008 8:24 am Scris de Sodic_Soul

» Corupted Wishes
Vin Noi 07, 2008 2:39 pm Scris de Ayumi

Conectare

Mi-am uitat parola

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Galerie

Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

L vs. Kira

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 L vs. Kira la data de Dum Iun 22, 2008 6:13 pm

Anhy-chan

Shiro Tenshi
Shiro Tenshi
1 L is my fav *drools* . He is a uber cute guy . Foarte inteligent si in acelasi timp copilaros si putin ciudat ❤ . iar obsesia lui pt dulciuri imi place O_O ... L PWNS <3 <3 <3

2 Kira He is extremely intelligent, handsome, and popular . He is a psycho and an evil person . Imi plac conceptiile lui si faptul ca este foarte inteligent, dar urasc faptul ca asta s-a transformat intr-o obsesie si a ajuns sa faca rau besides nu imi place comportamentul sau fata de Misa :evil:

Deci il aleg pe L

So voi pe cine alegeti? 👅

Vezi profilul utilizatorului

2 Re: L vs. Kira la data de Lun Iun 23, 2008 12:15 pm

Deci Anita pot eu sa te contazic? (nu cred 8) )
Da si eu aleg pe L in defavoarea lui Kira.
1)Planul lui kira era interesant ,dar am impresia ca a cam scapat de sub control
2)Kira s-a folosit de Misa Amane pentru ar atinge telurile ceea ce mi se pare uncool.
1)L este un dulce ,obsesia lui pentru dulciuri in face sa para un copil ,ceea ce dupa parerea mea il avantajeaza mult.
2)Ca inteligenta ambii au o bila alba ,insa ceva ma atrage mai mult la L decat la kira.

3 Re: L vs. Kira la data de Lun Iun 23, 2008 2:24 pm

iLove

Moderator
Moderator
si eu tot cu L :-"
E unul din cele mai "originale" personaje din acel anime, inteligent, ciudat, dar si dragut.
Cat despre Kira, nu imi place ca o "foloseste" pe Misa, ii spune ca o iubeste, si defapt nu simte nimic pentru ea, dar asta doar pentru asi duce la bun sfarsit "planul" (ce exprimare >.<). Plus ca death note-ul, cum a zis si Anhy-chan, a devenit un fel de obsesie.

deci, il aleg pe L cam din aceleasi motive ca si voi

, chibi-ul lui iLove

4 Re: L vs. Kira la data de Vin Iun 27, 2008 10:34 pm

Akate

Shiro Tenshi
Shiro Tenshi
Hai sa stric eu randul de sustinatori a lui L, eu sunt cu Kira adica cu Yagami Light ...de ce l-am ales pe acest psycho killer in defavoarea mancatorului de dulciuri...e destul de simplu.

Kira e singurul personaj care are cunostinta totala asupra faptelor ce se intampla in jurul lui si stie sa-si joace dublul rol mai bine ca oricine. Tocmai ideea asta de nebunie progresiva de scapare de sub control a situatiei e cea mai atractiva (I know, I know, I`m a freak). Poate il aleg pe Kira si pentru simplul fapt ca am o slabiciune pentru personajele negative. Toata seria am avut senzatia ca vad in el un fel Iuda ce lua incet locul unui dumnezeu gata sa ucida la orice piedicat ( va amintiti scena cand L ii sterge picioarele lui Light, nu?)

Kira va ramane pentru mine un fel de personaj cheie, e singurul care ne poarta pana si la cunoasterea absoluta, manipuleaza pe oricne folosindu-se de propriul lui dar, mintea...so Kira is and will remain my favourite character.

[Edit]->DarK_RadiatioN, intradevar, L are o intuitie uimitoare si o putere de deductie devastatoare, dar sa ne amintim si faptul ca si Kira isi planuia mascarile in functie de cam ce ar crede L si de cele mai multe ori avea dreptate. Un exemplu bun ar fi scena cu televizorul din cipsuri si cum si-a dat el seama de camerele de supraveghere din camera sa.

Ultima editare efectuata de catre Akate in Sam Iun 28, 2008 9:52 am, editata de 1 ori

Vezi profilul utilizatorului http://www.artway.forumer.ro

5 Re: L vs. Kira la data de Dum Iun 29, 2008 2:13 am

jigoku

Moderator
Moderator
KIRA,THE BEST!!!

am o pasiune pentru tipii rai,gen Kira,Naraku sau mai stiu eu cine

Imi place pentru ca:
e calculat,
nu lasa nimic la voia intamplarii,
e rece,
e frumos,
e un personaj a carui caracter mi s-a parut cel mai bine conturat
stie sa manipuleze

cam asta ar fi..

Off Topic : etoo... subiectul nu ar trebui mutat la sectiunea "Death Note"? Doar nu e facuta sa ramana goala si topicurile in gen sa fie imprastiate peste tot nu? e debusolant

Hy!gimme some sweets!
Vezi profilul utilizatorului http://ganbattekudasai.piczo.com

6 Re: L vs. Kira la data de Joi Iul 03, 2008 3:22 pm

Egnirys Cimredopyh

Kawaii Tenshi
Kawaii Tenshi
Cu siguranta il aleg pe L...pentru ca e preferatul meu din tot anime-ul si e un tip genial si e un pic iesit din comun...deci imi place mult. Imi place inteligenta lui si cum priveste lucrurile tot timpul, imi place calmul cu care rezolva totul, nu se enerveaza si e sigur pe ceea ce face.
Light devine foarte enervant pana la urma, chiar daca la inceput era destul de dragut >.< devine mult prea obsedat de Death Note.

Deci il aleg pe L.

Vezi profilul utilizatorului http://candy-symphony.forumn.org/

Continut sponsorizat

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum