Blue~Dream

The place were sweet dreams come true~desu meow!

Ultimele subiecte
» Cine crezi ca i se potriveste Sayei !?
Joi Apr 29, 2010 8:32 am Scris de Sodic_Soul

» kaname vs zero
Dum Mar 21, 2010 11:46 am Scris de VampireRoby

» ~Poze cu voi~Your pics..
Lun Mar 15, 2010 10:26 pm Scris de VampireRoby

» Intrebari/Neclaritati
Mar Dec 02, 2008 7:19 pm Scris de Ayumi

» Arunca in pddm cu ceva
Lun Noi 24, 2008 9:30 am Scris de Sodic_Soul

» Versuri preferate
Lun Noi 24, 2008 9:24 am Scris de Sodic_Soul

» Schimbare de Nick
Vin Noi 21, 2008 10:43 pm Scris de Ayumi

» Guess who ^^
Mar Noi 18, 2008 8:24 am Scris de Sodic_Soul

» Corupted Wishes
Vin Noi 07, 2008 2:39 pm Scris de Ayumi

Conectare

Mi-am uitat parola

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Galerie

Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Pareri

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Pareri la data de Vin Iun 27, 2008 4:50 pm

ayu

Kawaii Tenshi
Kawaii Tenshi
Cred ca majoritatea ati vazut acest anime...poate nu pe tot insa o parte din el, macar cateva episoade. Ce impresie v'a lasat

Kaleido Star e un anime care m'a tinut lipita de monitor cu gandul "what's next?!what's next?!whaaat's next!?" Nu m'am lasat pana nu l'am terminat si pot spune k se afla pe lista anime'urilor mele favorite. E tipul de anime care iti inspira incedere si cred ca asta mi'a placut cel mai mult si m'a tinut "vie" in fata monitorului non stop. Plus de asta de abia asteptam sa vad un nou spectacol, cum o sa fie, ce o sa fac personajele, o sa reuseasca...

Mi'a placut mai ales prin originalitatea si complexitatea spectacolelor. Fiecare avea ceva bou care te tinea cu sufletul la gura. De asemenea personajele au fost foarte bine realizate, fiecare avand ceva aparte. In'trun fel sau altul Sora imi dadea impresia ca seamana cu Naruto; desi nu era placuta la inceput, pe parcurs toata lumea s'a atasat de ea si a inceput sa tina la ea foarte mult..

Mi'a placut si sountrack'urile foarte mult...Parerea mea e ca e un anime care merita vazut!

Vezi profilul utilizatorului

2 Re: Pareri la data de Sam Iun 28, 2008 8:48 pm

jigoku

Moderator
Moderator
pai...Kaleido Star vrea sa exprime ceva intr-un mod diferit, facand diferenta intre bine si rau doar pe scena, locul unde se lupta din greu pentru popularitate, locul pentru care personajele se antreneaza mereu,pentru a-si depasi standardele.
In ansamblu mi-a placut ideea, personajele grafica,cat si originalitatea spectacolelor.
daca va plac luptele din punct de vedere moral, vizionati-l!^^

Hy!gimme some sweets!
Vezi profilul utilizatorului http://ganbattekudasai.piczo.com

3 Re: Pareri la data de Mar Iul 01, 2008 8:51 am

Haiire Ruth

Shiro Tenshi
Shiro Tenshi
Este un anime ce ii provoaca pe cei mai multi dintre fani sa-l urmeze....Sentimentele pe care mi le transmite sunt uimitoare...Unele momente sunt sadice, iar altele sunt pline de amuzament...Ambitia, optimismul, pesimismul personajelor nu au trecut neobservate.

Vezi profilul utilizatorului http://anime-fantasy.all-up.com

4 Re: Pareri la data de Joi Iul 03, 2008 2:50 pm

Vizitato

Vizitator
Well...Mie imi place foarte mult..Datoita visului Sorei...^^Da..Asta ma atrage la anime..Visul Sorei..Stiu ca suna cam ciudat dar asa e...Ma uit la amine doar ca sa vad ce se intampla cu Sora...Si cu Rosetta..
Well..Pareri--> E un anime destul de bun cu o grafica nu chiar perfecta dar merge^^"...Coloana sonora mereu mi'a placut...Anime'ul asta iti da o stare de competitie si de intrecere ..^^..Anime'ul seamana cu Naruto din punct de vedere al visului..Adica..Si Sora si Naruto muncesc din greu pentru ca sa'si implineasca visul..Deci nu mi se pare asa de original^^"...So..Acrobatiile mi'au placut mereu..In special lengedara manevra pe care Sora a facut'o cu Layla...
Anime'ul nu merita 10 ca nu e chiar de 10...Dar un 9 ar fi potrivit^^"

5 Re: Pareri la data de Joi Iul 03, 2008 3:13 pm

Egnirys Cimredopyh

Kawaii Tenshi
Kawaii Tenshi
Pentru mine anime-ul asta este de nota 10 O_O' intr-un fel mi-a schimbat toate conceptiile si parerile mele despre viata, nu pot sa inteleg de ce... Oricum anime-ul asta are o poveste foarte buna, grafica e destul de buna si culoana sonora e potrivita pentru acest anime. Personajele sunt foarte diferite si se completeaza unele pentru altele. So e un anime grozav.

Vezi profilul utilizatorului http://candy-symphony.forumn.org/

6 Re: Pareri la data de Sam Aug 16, 2008 2:15 am

Eclair

Shiro Tenshi
Shiro Tenshi
Este unul dintre anime-urile mele preferata il recomand oricui.Grafica e buna, sunt multe personaje din care poti sa-ti alegi pe forumuri ( ), itr-un cuvant e excelent.Preferatele mele sunt Sora, May si Layla, imi plac mult mult pentru ca:
Sora-lupta pentru visurile ei, e draguta
Layla-un exemplu bun de urmat, e mai stricta
May-are un caracter puternic, e luptatoare

Vezi profilul utilizatorului

7 Re: Pareri la data de Mar Aug 19, 2008 3:11 pm

Akihara

Shiro Tenshi
Shiro Tenshi
e un anime foarte interesant cu multe scene exceptionale, but kinda boring sometimes si mai mult pentru cei de varsta cuprinsa intre 10 si 12.grafica si coloana sonora sunt destul de reusite, dar e cam de nota 8.

Vezi profilul utilizatorului http://www.hoshizora-thunder.piczo.com

Continut sponsorizat

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum