Blue~Dream

The place were sweet dreams come true~desu meow!

Ultimele subiecte
» Cine crezi ca i se potriveste Sayei !?
Joi Apr 29, 2010 8:32 am Scris de Sodic_Soul

» kaname vs zero
Dum Mar 21, 2010 11:46 am Scris de VampireRoby

» ~Poze cu voi~Your pics..
Lun Mar 15, 2010 10:26 pm Scris de VampireRoby

» Intrebari/Neclaritati
Mar Dec 02, 2008 7:19 pm Scris de Ayumi

» Arunca in pddm cu ceva
Lun Noi 24, 2008 9:30 am Scris de Sodic_Soul

» Versuri preferate
Lun Noi 24, 2008 9:24 am Scris de Sodic_Soul

» Schimbare de Nick
Vin Noi 21, 2008 10:43 pm Scris de Ayumi

» Guess who ^^
Mar Noi 18, 2008 8:24 am Scris de Sodic_Soul

» Corupted Wishes
Vin Noi 07, 2008 2:39 pm Scris de Ayumi

Conectare

Mi-am uitat parola

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Galerie

Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Kagome vs Kikyo

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Kagome vs Kikyo la data de Sam Iun 28, 2008 4:33 pm

jigoku

Moderator
Moderator
Kagome

Isi imparte viata intre realitate si ancient Japan, ceea ce e greu. Pentru bunicul ei, deoarece trebuie sa inventeze tot soiul de boli ca sa motiveze absentele ei Il iubeste pe Inuyasha, dar el nu ii raspunde direct, ceea ce o cam pune pe ganduri. Si are concurenta neloiala din pricina lui Kikyou. E reincarnarea ei, deci are si ea puteri de miko - Sacred Arrow + comanda asupra lui Inuyasha ("Sit boy!")

Kikyo

miko renumita, acum dead. Or so they thought. A fost resurectata de o vrajitoare, iar acum walks the earth unhindered. Trebuie doar sa se alimenteze in permanenta cu suflete ale mortilor. Naraku e o fosta cunostinta: partea sa umana, un hot pe nume Onigumo a fost ingrijit cu mult timp in urma de o Kikyo foarte tanara. Dupa ce sa devenit demon, Naraku a incercat sa-i fure dragostea pentru Inuyasha, in speranta ca va obtine Shikon Jewl mult mai corupt cu rautate (miko purificau eeevil auras). Kikyo nu are ce cauta in lumea aia, dar cat timp traieste, Inuyasha nu are ochi pentru alta, iar ea incearca sa-l omoare pe Naraku

eu o prefer pe Kikyo,ea fiind personajul meu feminin preferat.Este calma,distanta,rece,isi reprima trairile si sentimentele,nu are nevoie de companie...

Hy!gimme some sweets!
Vezi profilul utilizatorului http://ganbattekudasai.piczo.com

2 Re: Kagome vs Kikyo la data de Mar Iul 01, 2008 12:09 pm

Ryoko

Shiro Tenshi
Shiro Tenshi
Pai eu o aleg pe Kikyo .. pentru ca este mai frumoasa si calma ... chiar daca nu apare prea mult in anime ....

Vezi profilul utilizatorului

3 Re: Kagome vs Kikyo la data de Joi Iul 03, 2008 3:08 pm

Egnirys Cimredopyh

Kawaii Tenshi
Kawaii Tenshi
Mie imi place mult de Kikyo, e o fire atat de
calma si lupta pentru Inuyasha. E puternica si stie ce face, e atat de
draguta cu cei din jur si ii ajuta pe oameni, e un personaj grozav.
Si de Kagome imi place putin, dar uneori e chiar enervanta, dar tine la prieteni.

Vezi profilul utilizatorului http://candy-symphony.forumn.org/

4 Re: Kagome vs Kikyo la data de Mar Iul 15, 2008 9:15 pm

ayu

Kawaii Tenshi
Kawaii Tenshi
Pai desi amandoua imi plac intr'un anume fel, cred k imi place mai mult Kagome. Desi uneori e "clumsy" si se enerveaza repede, irascibilitatea ei ma amuza. Si desi nu e o "luptatoare" atat de buna ca si Kikyo se straduieste sa fie cat mai buna., iar diferenta de comportament dintre ea si Kikyo in ceea ce il priveste pe Inuyasha o face pe Kagome sa fie mult mai respectata, pentru ca prin modul cum se comporta cu Inuyasha trebuie admirata, desi are unele scapari^_^

Vezi profilul utilizatorului

5 Re: Kagome vs Kikyo la data de Mier Iul 16, 2008 9:36 pm

Angel girl

Administrator
Administrator
Eu una sunt o fana a lui Kagome, poate si pentru ca am o parte din caracterul ei, adica mai zapacita din fire, si pentru ca tine foarte mult la Inuyasha. Si desi a zis ca nu va putea niciodata sa fie la fel ca Kikyo, dat fiind faptul ca aceasta si-a dat viata pt Inuyasha, eu sunt de cu totul alta parere, deoarece Kagome i-a salvat de multe ori viata lui Inuyasha riscandusi-o pe a ei.
Dar desi as fi vrut sa o vad pe Kikyo moarta, atunci cand a murit am fost destul de trista, m-a impresionat mai mult decat ma asteptam moartea ei, dar ea oricum era moarta, si obsesia ei pt Inuyasha desi acum faceau parte din lumi diferite, m-a cam facut sa imi para atipatica.
Deci Kagome.

6 Re: Kagome vs Kikyo la data de Mar Aug 19, 2008 3:08 pm

Akihara

Shiro Tenshi
Shiro Tenshi
o aleg pe Kikyo..imi place faptul ca e misterioasa si e chiar o persoana de treaba.in plus are mai multa experienta decat Kagome si este mult mai matura.

Vezi profilul utilizatorului http://www.hoshizora-thunder.piczo.com

Continut sponsorizat

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum